استودیو رازک (آتلیه کودک، نوزاد و بارداری) - تلفن رزرو وقت: 02188560130
مهارت های تربیت کودک ۱

مهارت های تربیت کودک ۱

درک کودکتان یکی از مهم ترین مسائلی ست که باید به عنوان یک پدر و مادر یاد بگیرید. در ذهن داشته باشید که فرزند شما دارای صفات شخصیتی ست که در تمام طول عمر او ثابت باقی خواهد ماند.
یکی از روش های درک کودک مشاهده آنها در هنگام خواب، غذا خوردن یا بازی کردن است. به دنبال صفات ثابت آن ها باشید. چه فعالیت هایی را از همه بیشتر دوست دارند؟ آیا تطبیق با تغییرات برایشان آسان است یا نیاز به زمان برای کنار آمدن با آنها دارند؟ اینها خصوصیات طبیعی یکی کودک هستند و کودک شما هم شاید از آن مستثنا نباشد.
تا حد ممکن برای صحبت کردن با کودکتان وقت بگذارید زیرا کلمات برای بدست آوردن اطلاعات و درک کردن او حیاتی هستند. در مورد کودکان کوچک بیشتر از کلمات نیاز به حالت صورت و زبان بدن برای دریافتن افکار و احساسات آنها دارید. سوال پرسیدن از آن ها اجازه تقسیم کردن احساساتشان با شما را خواهد داد.
اعتماد به نفس یکی از کلیدهای موفقیت در زندگیست. ایجاد یک تصویر مثبت از خود یا اعتماد به نفس سالم عامل مهمی در موفقیت و شادی کودکان و نوجوانان است.یک رابطه مثبت والد-فرزند سبب ایجاد و محافظت از چارچوب کلی شخصیت کودک خواهد شد و احترام و توجه سالم نسبت به خود و دیگران را به دنبال خواهد داشت. کودکانی که وقت خود را با والدینشان میگذرانند احساس خاص بودن پیدا می کنند. والدین معمولا علاقمند هستند که زمانی را برای بازی کردن با کودکان پیدا کنند. این زمان باید شامل بازی تک نفره با هر کدام از کودکان و زمانهای دسته جمعی برای همه کودکان و فرزندان بزرگتر خانه باشد. اگر شما یک والد تنها یا دارای تک فرزند هستید گاهی اقوام و دوستان را برای بازی دعوت کنید.
به دلایلی بعضی از کودکان در مهارت های اجتماعی به سادگی بقیه رشد نمی کنند. آنها ممکن است صادقانه به دنبال برقراری ارتباط باشند و بعد، پس از تحمل واکنش ها، اگر که تحت ظلمی قرار نگرفته باشند، به ناحیه امن خانه و خانواده عقب نشینی می کنند. برای پدر و مادر هیچ چیز دردناک تر از طرد شدن کودکشان نیست. والدین باید مدت طولانی مشکلات اجتماعی فرزند را بررسی کرده و برنامه ای برای حل آن طرح ریزی کنند همانقدر دقیق و فکر شده که مشکلات تحصیلی یا پزشکی را مورد نظر قرار می دهند. روش های بسیاری وجود دارد که با دنبال کردن آنها اگر والدین مشتاق بوده و وقت کافی بگذارند مشکلات چنین کودکانی رفع خواهد شد.
ادامه دارد …

 

مطالب مرتبط:

۱-درباره استودیو رازک

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)